Google+

Kadeda kari ei kasva

January 7th, 2014


Eurostati andmetel on Eestis üle 200 000 välismaalase, kes on tulnud siia õppima, töötama ja elama. Neile meeldib siin, sest Eesti on armas, väike ja hubane riik. Väga paljusid paelub meie ilus keel – vaatamata selle keerukusele on nad eesti keele ära õppinud ja oskavad end mõnikord isegi kohalikest paremini väljendada.

Koostööpartnerite otsingutel komistasime mitmele sellisele värvikale leiule. Mõnes mõttes tuli see meilegi üllatusena, sest me ei osanud oodata, et leiame oma väikesest Eestist nii palju erinevaid keeli oskavaid inimesi. 2011. aasta rahva ja eluruumide loenduse esialgsetel andmetel räägitakse Eestis emakeelena 157 keelt! Loomulikult ei “värba” me oma meeskonnaliikmeid ainult Eestist. Palju avastamist on ka teisel pool piiri. Eelmisel kuul aga tegime oma esimese eduka tõlke heebrea keelde, kusjuures lähtekeeleks oli eesti keel!

Miks peaksimegi piirduma vaid kindlate, Eestis kõige levinumate keelesuundade tundmisega ja keskenduma ainult nendega seotud tõlkevaldkondade täiustamisele, kui maailmas on nii palju ilusaid keeli? Avastamisrõõm annab meile indu tõlkijaid juurde otsida ja oma meeskonda üha suuremaks paisutada. Seega – mis tahes keelesuund Teile ka huvi ei pakuks, usume, et saame aidata!

Web by Elixir